Domowe Akwarium Pl

Regulamin serwisu domowe-akwarium.pl

1. Postanowienia ogólne

 1. Korzystanie z zasobów serwisu www.domowe-akwarium.pl (w skrócie D-A) poświęconego akwarystyce słodkowodnej jest bezpłatne.
 2. Korzystanie z serwisu D-A nie wymaga rejestrowania się - jednak bez rejestracji odwiedzający mają ograniczony dostęp do zasobów witryny.
 3. Pełny dostęp do zasobów witryny D-A umożliwia rejestracja w serwisie.
 4. Rejestrując się w serwisie D-A użytkownik akceptuje wszystkie wyszczególnione w regulaminie postanowienia.
 5. Administrator witryny zastrzega sobie prawo do zmiany poniższych postanowień w dowolnym czasie bez podania przyczyny.
 6. Informacja o zmianach regulaminu będzie umieszczona na stronie serwisu lub przesłana do użytkowników drogą e-mailową.
 7. Regulamin obowiązuje od momentu jego opublikowania.
 8. Dalsze korzystanie z serwisu po zmianach w regulaminie jest jednoznaczne z jego akceptacją.
 9. Osoby, które nie akceptują poniższego regulaminu lub ewentualnych zmian w regulaminie proszone są o nierejestrowanie się lub wyrejestrowanie z serwisu D-A.
 10. Nad poprawnym działaniem niniejszego serwisu czuwa administrator. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań należy się z nim skontaktować za pomocą formularza kontaktowego.
 11. Administrator serwisu D-A nie odpowiada za treści umieszczane przez użytkowników.

2. Rejestracja w serwisie i posiadanie konta

 1. Rejestracja w serwisie D-A umożliwia korzystanie ze wszystkich dostępnych funkcji i zasobów witryny (dodawanie komentarzy , tworzenie galerii itp.).
 2. Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto przypisane do danego adresu e-mail.
 3. Wybierając nazwę użytkownika (login) zabrania się używania nazw obraźliwych, wulgarnych, adresów stron www, nazw zarezerwowanych dla wartości religijnych, personaliów rzeczywistych osób znanych (aktorzy, wokaliści itp.), itd. Konta takie będą usuwane.
 4. Profil użytkownika nie może zawierać treści reklamowych bądź linków do stron o podobnej treści.
 5. Każdy użytkownik jest zobowiązany do podania prawdziwych danych (adres e-mail oraz imię) i wyraża zgodę na ich przetwarzanie (zbieranie, utrwalanie, przechowywanie i usuwanie) przez serwis D-A.
 6. Administrator nie sprzedaje ani nie przekazuje zgromadzonych danych zarejestrowanych użytkowników osobom trzecim. Wszystkie dane przetwarzane są jedynie na użytek serwisu D-A.
 7. Wgląd w zgromadzone dane posiada tylko administrator serwisu. Dane te nie są dostępne dla zarejestrowanych lub niezarejestrowanych użytkowników serwisu D-A.
 8. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za włamania do serwisu i ewentualną kradzież danych.
 9. Istnieje możliwość zmiany konta lub jego usunięcie poprzez kontakt z administratorem serwisu.

3. Korzystanie z serwisu

 1. Zakazuje się publikowania w serwisie treści:
  • o charakterze obraźliwym, oszczerczym
  • naruszających zasady kultury osobistej
  • dyskryminujących innych użytkowników (ze względu na rasę, wyznanie itp.)
  • prowokujących i nakłaniających do nienawiści oraz kłótni
  • o treści pornograficznej
  • propagujących treści niezgodnych z prawem polskim
  • naruszających cudze prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe czy dobra osobiste
  • będących plagiatem
  • zawierających wirusy oraz jakiekolwiek inne rozwiązania destrukcyjne
  • będących sprawami prywatnymi lub niedotyczącymi tematyki serwisu
 2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy, blogi i strony internetowe. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.
 3. Zabrania się publikowania prywatnej korespondencji (e-mail, g-g, Skype, sms) oraz wizerunków osób trzecich na zdjęciach bez zgody każdej ze stron.
 4. Użytkownik zamieszczający w serwisie jakiekolwiek zdjęcia, rysunki bądź teksty oświadcza, że jest ich autorem lub też posiada pisemną zgodę autora na ich publikację.
 5. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi, a użytkownicy są zobowiązani do przestrzegania ich czytelności i sensowności.
 6. Wszystkie treści naruszające w jakikolwiek sposób niniejszy regulamin będą niezwłocznie usuwane, a użytkownicy ukarani przez usunięcie konta i/lub całkowite zablokowanie dostępu do tej witryny.
 7. Każdy użytkownik ma prawo zgłoszenia nadużycia administratorowi poprzez formularz kontaktowy.
 8. Administrator zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmienienia, przeniesienia w dowolnej chwili, bez porozumienia z użytkownikiem zamieszczonych przez niego treści.
 9. Wszystkie wypowiedzi i materiały zamieszczone przez użytkowników w serwisie D-A są ich własnością i tylko oni ponoszą odpowiedzialność za ich treść.
 10. Użytkownik wyraża zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przez siebie treści w bazie danych serwisu D-A.
 11. Zabronione jest kopiowane części lub całości artykułów i grafik serwisu D-A bez porozumienia z administratorem.