Domowe Akwarium Pl

Zdjęcia akwarium użytkownika Neon87 (128 L)

Neon87
avatar
Opis akwarium

Podłoże JBL Manado. Filtr Aquael Midi Kani 800. Korzenie tzw. Japońskie. Woda barwiona wyciągiem z szyszek olchy czarnej. Roślinność uboga głównie kryptokoryny, walisneria, rogatek, mech jawajski. Obsada głównie neon czerwony, molinezja czarna i zbrojnik niebieski, w późniejszym czasie para Pielęgnic Kakadu.

128 litrów eksperymentu.
128 litrów eksperymentu.

Akwarium na bazie ziemi z ogródka, podłoże JBL Manado. Filtr Aquael Midi Kani 800. Korzenie tzw. Japońskie. Roślinek nie wiele bo ciężko rosły w zabarwionej wodzie szyszkami olchy czarnej min. kryptokoryny, walisneria, mech jawajski, mikrozoria. Oświetlenie standardowe 2x18W. Główna obsada to neony i molinezje w późniejszym czasie doszły Pielęgnice Kakadu. Parametrów wody nie kontrolowałem ale ryby były w dobrej kondycji bez chorób. Akwarium po 4 miesiącach zarosło Krasnorostami i zostało zrestartowane. Prawdopodobnie przyczyną były źle spreparowane korzenie. W dalszej części galerii można zobaczyć jak się zmieniło.

aktualne akwarium
aktualne akwarium

wciąż zarasta

Kiryski Pandy
Kiryski Pandy

Pandy głównie zjadają co im opadnie na dno, czasem dokarmiane wszelakim pokarmem.

Pielęgnica Kakadu
Pielęgnica Kakadu

Pielęgnica Kakadu przyłapana tuż po zgaszeniu światła.

Pielęgnica Kakadu samiec
Pielęgnica Kakadu samiec

Łatwa w hodowli pielęgniczka o ładnych kształtach.

Samica Kakadu
Samica Kakadu

Samica Kakadu dość często składa ikrę lecz jeszcze się nie doczekałem młodych. Uwielbia ciasne zakamarki i potrafi być mocno agresywna po złożeniu ikry.

akwa
akwa

prawy kącik

akwa
akwa

lewy kącik

akwa
akwa

lewy boczek

akwa
akwa

prawy boczek

przemiana
przemiana

Z powodu glonów które głównie rozwijały się na korzeniach akwarium poddałem przemianie. Wyleciały wszystkie korzenie. Kamienie częściowo usunięte, wyczyszczone. Woda stopniowo odbarwiona co tygodniowymi podmianami, parametrów nie kontrolowałem. U ryb nie zauważyłem chorób w tym czasie. W ogólnej galerii widać efekty.

Samica Pielęgniczki Kakadu
Samica Pielęgniczki Kakadu

Mała ale zadziorna:)

śliska sprawa :D
śliska sprawa :D

Kilka dni temu wprowadzili się nowi mieszkańcy w ilości 5 sztuk ślimaka Ampulari (Pomacea bridgesi)

Ampusia
Ampusia

Ampularia ( z łatwością zaaklimatyzowała się w nowym otoczeniu) Obecnie Trwają prace nad oświetleniem ledowym, po ukończeniu dodam nowe zdjęcia całego baniaczka.

Nowe Oświetlenie
Nowe Oświetlenie

Akwarium otrzymało nowe oświetlenie ledowe, 19 modułów 3x5050SMD 0,72W. W przyszłości dojdzie pasmo dla roślin. Aktualnie pracuje nad roślinnością na ostatni plan. Prosze o komentarze i wysokie oceny.

Kawałek ogrodu
Kawałek ogrodu

:D

A z płetwy chcesz!?
A z płetwy chcesz!?

No i kto tu jest przystojniejszy!?

Komentarze użytkowników

avatar
Beti (08-01-2015)

Piękne akwarium. Tylko pozazdrościć ;)
Wstecz